تفاوت دانشگاه ها در پذیرش در کارشناسی ارشد بدون کنکور

بصیرا نهاد | مرکز مشاوره روانشناسی و تحصیلی > بلاگ > مشاوره تحصیلی و شغلی > دانشگاه بدون کنکور > تفاوت دانشگاه ها در پذیرش در کارشناسی ارشد بدون کنکور

اگر قصد پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور را دارید و می خواهید تفاوت دانشگاه ها را در نحوه پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور بدانید و یا سوالاتی در خصوص فراگیر پیام نور یا تفاوت آزمون دانشگاه پیام نور با دانشگاه آزاد و سراسری دارید در ادامه دنبال کنید .

پذیرش در کارشناسی ارشد بدون کنکور

کسب علم و تحصیل در دانشگاه پیامنور مبتنی بر نظام خاص آموزشی است که با تحصیل در سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی با رویکرد مرسـوم (سنتی) تفاوت اساسی دارد. در نظام آموزشی این دانشگاه محور اصلی یادگیری دانشجو است و دانشجو یاد می گیرد که چگونه با استفاده از مواد آموزشی و منابع مختلف به کسب علم و دانش بپردازد. در این نظام دانشجو الزام به حضور در کلاس های نظری ندارد و در عین حال می تواند از استاد معرفی شـده برای دروس بهره مند شود. لذا به منظور تأمین نیروی انسانی متخصص و متعهد مورد نیاز کشور و ایجاد زمینه های لازم برای فراهم آوردن رقابت سالم در راهیابی شرکت کنندگان بـه دانشگاه ها، دانشگاه پیام نور بر اساس مصوبات هیجدهمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون سراسری دانشگاه مورخ ۲۲/۹/۷۳ و پانصد و چهـل و یکمین جلسه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری علاوه بر پذیرش از طریق آزمون سراسری، از طریق دوره های فراگیـر بـرای مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجو می پذیرد.

 

تفاوت بین آزمون ارشد فراگیر با آزمون های ارشد سراسری و آزاد در چیست ؟

تفاوت آزمون ارشد فراگیر پیام نور با آزمون های ارشد سراسری و آزاد در منابع و مواد آزمون ها و یک سری مواردی است که در زیر لیست کرده ایم :

۱- در کنکور کارشناسی ارشد فراگیر شما باید دروس ترم اول دوره ارشد را بخوانید و آزمون دهید ولی در آزمون ارشد سراسری و آزاد باید از منابع مقطع کارشناسی جهت آمادگی در آزمون استفاده نمایید

۲- پس از قبولی در کنکور فراگیر تمام دروسی که در کنکور امتحان داده اید جزء واحد های پاس شده دوره ارشد شما قرار میگیرد و شما در ترم دوم ادامه خواهید داد  ولی در آزمون سراسری پس از قبولی باید دروس ارشد را از ترم اول شروع به پاس کردن کنید .

 

مشاوره کارشناسی ارشد بدون کنکور در مرکز مشاوره بصیرا نهاد

مرکز مشاوره بصیرانهاد امکان مشاوره حضوری کارشناسی بدون کنکور ، کارشناسی ارشد بدون کنکور در دانشگاه آزاد ، دانشگاه دولتی ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه غیر انتفاعی و… را در ۴ شعبه شرق ، غرب و شمال تهران و همچنین کرج را برای شما مراجعین گرامی فراهم نموده است ، جهت دریافت نوبت و وقت قبلی می توانید از ساعت ۹ صبح الی ۱۱ شب با شماره ۲۲۶۳۳۰۲۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید . همچنین اگر نیاز به مشاوره تلفنی ( استان تهران )  کاردانی بدون کنکور ، کارشناسی بدون کنکور در دانشگاه آزاد ، دانشگاه دولتی ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه غیر انتفاعی و…  دارید همه روزه (حتی ایام تعطیل) می توانید از تلفن ثابت و بدون کد یا صفر با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۶۶۱ تماس حاصل فرمایید . همچنین جهت مشاوره تلفنی ( شهرستان ) می توانید با تلگرام مرکز مشاوره بصیرا نهاد به آیدی BasiraID پیام ارسال نمایید .

پاسخ بدهید