مشاوره کودک و نوجوان
ترس در کودکان
۰۱
فروردین

ترس در کودکان و راهکارهایی برای درمان آن

آیا کودک شما دچار ترس و هراس است؟ ترس در کودکان در دوران سنی مختلف در قالب چه چیزهایی بروز می کند؟ راهکار درمان ترس در کودکان چیست ؟ اگر نیاز به مشاوره کودک و نوجوان دارید در مرکز مشاوره بصیرا نهاد با ما همراه باشید .
بیشتر بخوانید
هوش کودک
۲۰
بهمن

راهکار افزایش هوش کودک شما تا قبل از ۲ سالگی

هوش کودک شما چقدر برایتان مهم است!؟ در ادامه این مطلب در مرکز مشاوره بصیرا نهاد خواهید خواند در مراحل بارداری ، شش ماه اول ، یک تا دو سالگی انجام چه اموری باعث افزایش هوش کودک و فرزند دلپذیر شما خواهد شد
بیشتر بخوانید
تمرکز دانش آموزان
۲۰
بهمن

بازی افزایش تمرکز دانش آموزان در کلاس درس یا منزل

در سال های اخیر افزایش بیش فعالی و نیز کمبود توجه در کودکان مخصوصا دانش اموزان ابتدایی (پسر) دیده می شود پس ما بر آن شدیدم چندین راهکار مناسب ساده و عملی برای معلمان مدارس ابتدایی و اولیای دانش آموز در نظر بگیریم. که با فرا گیری این این راه کارها افزایش دقت و تمرکز...
بیشتر بخوانید
مشکلات درسی کودکان
۱۷
بهمن

علت مشکلات درسی کودکان چیست

مشکلات درسی کودکان از کجا نشات میگیرد؟ والدین می گویند : فرزندم درس نمی خواند و نگران آینده او هستند . در این مطلب مرکز مشاوره بصیرا نهاد علل و مشکلات درسی کودکان را بررسی می کنیم .
بیشتر بخوانید
بی دقتی کودکان
۱۷
بهمن

بی دقتی کودکان و راهکارهای افزایش دامنه توجه

بازیگوشی و بی دقتی کودکان معمولا باعث افت تحصیلی می شود و این حواس پرتی گاهی والدین را آزار می دهد. در ادامه با راهکارهای افزایش دامنه توجه کودکان آشنا شوید. در صورت تمایل میتوانید چگونه با کودکان دروغگو رفتار کنیم و یا آشنایی با نیازهای اساسی کودکان  و آموزش جنسی کودکان را نیز دنبال...
بیشتر بخوانید
آموزش جنسی کودکان
۱۷
بهمن

نحوه آموزش جنسی به کودکان

همواره آموزش جنسی کودکان البته بصورت اصولی یکی از دغدغه های والدین بوده است . شاید شما هم سوالات متداول کودکانتان در موارد جنسی شکه شده اید و نتوانسته اید جواب صحیحی به آنها دهید٬ در ادامه با ۱۲ نکته با شما همراه خواهیم بود .
بیشتر بخوانید
سرگرمی های آموزشی
۱۶
بهمن

سرگرمی های آموزشی برای کودکان شما

در تابستان ٬ عید نوروز یا در سایر تعطیلات فرزندان ما اوقات فراغت بیشتری دارند و مهم است این زمان با سرگرمی های آموزشی تکمیل گردد . اینک ما چند پیشنهاد ساده اما آموزشی برای پر بار کردن اوقات بیکاری کودکان شما داریم که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .
بیشتر بخوانید
کنترل خشم در کودکان
۱۴
بهمن

آموزش مهارت کنترل خشم در کودکان

یکی از مهارت هایی که باید به فرزندان خود بیاموزید ؛ کنترل خشم در کودکان است . عصبانیت و خشم در کودکان از کجا نشات می گیرید و چگونه می توان آن را کنترل کرد ؟ در این زمان چگونه باید با کودکان رفتار کرد؟ در ادامه بخوانید .
بیشتر بخوانید
دروغگویی در کودکان
۱۴
بهمن

درمان دروغگویی در کودکان و نحوه رفتار با آنها

گاهی دروغگویی در کودکان آسان رفع نمی شود و بچه ها به دروغ گفتن خود ادامه می دهند٬ تابحال فکر کرده اید که در این مواقع چگونه باید رفتار کنید؟ از چه سنی به بعد دروغگویی در کودکان به یک معضل تبدیل می شود و باید نگران آن بود و علت پیدایش آن چیست و...
بیشتر بخوانید
نیازهای اساسی در کودکان
۱۴
بهمن

نیازهای اساسی در کودکان چیست

شاید اکنون در دوران طلایی تربیت کودکان خود به سر ببرید ؛ اگر هنوز صاحب فرزند نشده اید باید بدانید که نیازهای اساسی در کودکان چیست . نیازهایی نظیر احساس عشق و  امنیت ، تشویق ، مراقبت ، آموزش و یادگیری و … از جمله آنها می باشد .
بیشتر بخوانید

مشاوره حضوری

این مرکز امکان مشاوره حضوری را در چهار دفتر مشاوره واقع در شمال ، شرق و غرب تهران و همچنین کرج فراهم نموده است. جهت دریافت نوبت مشاوره می توانید از ساعت ۹ صبح الی ۱۱ شب با شماره 09120328297 تماس حاصل فرمایید .

 

مشاوره تلفنی ( استان تهران )

اگر نیاز به مشاوره تلفنی دارید و ساکن استان تهران می باشید همه روزه حتی ایام تعطیل می توانید از ساعت 8 صبح الی 11 شب از تلفن ثابت و بدون کد یا صفر با شماره 9099072068 با مرکز مشاوره بصیرا نهاد در تماس باشید .

 

مشاوره تلفنی ( شهرستان )

همچنین چنانچه نیاز به مشاوره تلفنی دارید اما ساکن شهرستان می باشید ، می توانید با آیدی تلگرام BasiraID با مرکز مشاوره بصیرا نهاد در ارتباط باشید .

آخرین نظرات بلاگ